31 жовтня Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» (USAID Cybersecurity Activity) разом з The Aspen Institute Kyiv (Аспен Інститутом Київ) провів Діалог на тему: “Ґендерне різноманіття в кібербезпеці: реалії та можливості для жінок в Україні”.
Метою Діалогу було налагодження співпраці між представниками різних галузей для просування ґендерної рівності в сфері кібербезпеки в Україні та напрацювання рекомендацій для подолання перешкод у професійній реалізації жінок.
Дослідивши міжнародний досвід, учасники назвали основні виклики під час пошуку роботи для жінок у галузі кібербезпеки в Україні, серед яких стереотипи та упередження щодо професійних компетенцій жінок, низький рівень обізнаності про різноманітність сфери кібербезпеки, різний рівень очікувань від професійних навичок представників різних статей, невпевненість жінок у власних професійних компетенціях тощо.
Під час сесії “Від діалогу до дії: сприяння рівним можливостям у сфері кібербезпеки” вони поділилися корпоративними та загальнонаціональними програмами, що спрямовані на підтримку і забезпечення ґендерної рівності.
Виходячи з викликів, які стоять перед жінками, що прагнуть працювати в кібербезпеці, учасники запропонували різні кроки для підсилення ґендерної рівності серед різних спільнот, зокрема:
- інтеграція проблематики ґендерної рівності у шкільні програми з кібербезпеки;
- промотування сфери кібербезпеки, в т.ч. експертками;
- розширення розуміння різноманітності сфери кібербезпеки;
- проведення стажувань і практик для студентів(-ок), що покаже багатше розмаїття можливостей і напрямків розвитку;
- менторство для студентів(-ок) з дотриманням ґендерної рівності серед менторів;
- запровадження політик і корпоративної етики з урахуванням ґендерної рівності;
- розвиток особистого бренду жінок в сфері кібербезпеки;
- промотування ґендерної рівності в публічному просторі;
- регуляції щодо захисту ґендерної рівності на державному рівні;
- загальне промотування сфери (і як результат збільшення зацікавленості серед експертів і експерток).
Сесії Діалогу модерували Надія Омельченко, віцепрезидентка компанії ІТ-Інтегратор, та Олександр Смичніков, директор з бізнес-консалтингу, 10Guards.