Компанія “ІТ-Інтегратор” успішно завершила проєкт міграції системи керування базами даних на сучасний програмно-апаратний комплекс Oracle ODA для Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Передумови
Не важко уявити, які великі об’єми даних щодня обробляє Держгеокадастр. Невпинно зростає навантаження на обладнання для зберігання масивів інформації та вичерпується його обмежений дисковий ресурс.
На додачу виникає потреба резервного копіювання та необхідності якісної підтримки інфраструктури, що у сукупності спонукає потенційні високі ризики виходу з ладу критичних інформаційних систем і, як результат, повну зупинку робочих процесів організації.
В цьому проєкті підхід Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру до забезпечення безперебійної роботи СКБД, досягнення необхідного обсягу дискового простору з максимально можливим використанням наявного обладнання став скоріше винятком з правил, адже керівництво служби та відповідальний ІТ підрозділ зважено, зі знанням справи, та, що важливо, вчасно підійшли до процесу реалізації.
Рішення
Першим етапом впровадження стало проведення аудиту поточного стану обладнання серверної інфраструктури та збір рекомендацій щодо його вдосконалення відповідно до вимог часу та навантаження на систему. Оцінка процесів та експрес-аналіз програмного середовища показали низький рівень відмовостійкості системи електронного документообігу Держгеокадастру, відсутність резервного копіювання та суттєві обмеження дискового простору систем зберігання даних підприємства без можливості подальшого його збільшення, ресурс якого на момент проведення аудиту було майже вичерпано.
Технічну команду “ІТ-Інтегратор” було залучено в ролі кваліфікованого консультанта, який має відповідний досвід роботи з серверною інфраструктурою підприємств критичної інфраструктури та державним сектором, необхідні компетенції та ресурси для реалізації проєктів такого масштабу та відповідальності.
Після ретельного вивчення результатів проведеного аудиту та оцінивши пропозиції щодо модернізації інфраструктури, служба звернулась до міжнародного донора, надавши всі необхідні висновки й вичерпні перспективи, для отримання фінансування на реалізацію цього проєкту.
Дмитро Жуковський, директор департаменту інформаційних технологій “ІТ-Інтегратор”: “З огляду на наявні потреби служби у вихідній точці старту проєкту та отриманих в результаті впровадження результатів, Держгеокадастр обрав найбільш фінансово виправдане на ринку рішення – Oracle Database Appliance, яке забезпечує необхідний корисний об’єм для зберігання даних, відмовостійкість і потрібну продуктивність згідно з процесами установи”.
Одним з першочергових завдань інженерів стало виправлення наявних помилок в інфраструктурі від апаратного забезпечення до аналізу поточної конфігурації СКБД Oracle. Зокрема, проводилось налаштування доступів до серверів та дискових ресурсів, так званих, драйверів мультипасінгу, упорядкування неоптимального виділення дискових ресурсів з боку систем зберігання, очищення тимчасових та незалучених файлів баз даних, в тому числі пов’язаних зі збереженням програмних об’єктів PLSQL.
Вже на цих етапах проєкту команда інтегратора виправляла виявлені недоліки, підготувала план-графік міграції на Oracle Database Appliance, а також надала власні апаратні ресурси для забезпечення резервного копіювання поточного стану СКБД до успішного завершення реалізації проєкту. Важливими вимогами до технічної команди під час впровадження були – максимальне використання наявної апаратної інфраструктури та забезпечення доступу всіх користувачів до нового програмно-апаратного комплексу без зупинки робочих процесів організації, а також оновлення СКБД до рекомендованої розробником версії системи електронного документообігу та виправлення виявлених недоліків і питань з резервним копіюванням.
Згідно з затвердженим проєктом модернізації наявної серверної інфраструктури було встановлено програмно-апаратний комплекс Oracle Database Appliance X9-2-HA та проведено цілий ряд робіт командою інженерів інтегратора, зокрема:
- Аудит поточного стану та рекомендації щодо виявлених недоліків програмно-апаратного комплексу системи електронного документообігу Держгеокадастру
- Оновлення СКБД до рекомендованої розробником версії системи електронного документообігу
- Резервне копіювання поточної конфігурації СКБД Oracle
- Планування та організація дискових ресурсів ODA
- Створення та налаштування бази даних Oracle на ODA
- Підготовка до міграції системи електронного документообігу з наявного обладнання та безпосередньо сама міграція, тестування та перехід користувачів на нове обладнання (об’єм корисних даних на момент міграції складав близько 200ТБ)
- Створення резервної копії даних системи електронного документообігу на наявному обладнанні
- Підтримка програмно-апаратного комплексу системи електронного документообігу на всіх етапах проєкту до моменту його успішного завершення
Результати
Впроваджений програмно-апаратний комплекс Oracle наділений інструментами для централізованого моніторингу обладнання та безпосередньо СКБД Oracle, а також забезпечує максимально ефективне використання можливостей ліцензій згідно з політикою виробника.
За результатами міграції даних та успішного перемикання на нове серверне обладнання, інженерам “ІТ-Інтегратор” вдалося досягнути збільшення об’ємів на двох наявних системах, з яких відбувалась міграція, одразу на 50%, що дозволило надалі використовувати їх під задачі резервного копіювання.
Тривалість проєкту загалом склала пів року від початку аудиту до моменту успішного завершення. Безпосередньо процес міграції на Oracle Database Appliance та етап тестування тривав 2 місяці.
Дмитро Макаренко, в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру: “Ми розуміли важливість технологічної модернізації наших обчислювальних потужностей, а також критичність правильного вибору виробника системи та технічного консультанта, який би здійснив таку складну міграцію в режимі роботи служби, без простоїв та забезпечивши надійні гарантії роботи в майбутньому. Продуктивність впровадженого рішення дозволили максимально ефективно зберігати дані системи електронного документообігу в умовах швидкого росту наших ресурсних потреб. Тож, можемо констатувати, що задоволені отриманим результатом цих інновацій”.
Дмитро Жуковський, директор департаменту інформаційних технологій “ІТ-Інтегратор”: “Внаслідок професійного підходу та відповідального контролю на всіх етапах проєкту з боку команди та керівництва Держгеокадастр, результатом реалізації стало максимальне використання ресурсів вже наявного в Держгеокадастрі обладнання, підвищення загальної продуктивності, відмовостійкості та забезпечення необхідного дискового простору системи електронного документообігу, що задовольняє поточні потреби Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та має резерви для його зростання. Зокрема, разом з замовником за результатами впровадження було проведене успішне тестування роботи системи, що не виявило жодних недоліків”.