Ми в ЗМІ: Надія Омельченко про те, як роботодавцям підтримувати жінок в епоху пандемії

31
марта
2021

Пандемія дуже серйозно підкосила позиції жінок на ринку праці та значно посилила навантаження на них. Хоча під час жорсткого локдауну навесні минулого року більше чоловіків, ніж жінок, втратили роботу, але жінки зазнали сильнішого негативного впливу кризи.

Наша, "ІТ-Інтегратор", віцепрезидентка Надія Омельченко в інтерв'ю виданню WOMO підіймає вкрай актуальну проблему – розповідає про те, чому роботодавцям важливо підтримувати своїх співробітниць в епоху пандемії та чому ця підтримка є стратегічною для соціально-відповідального бізнесу.

а даними опитування компанії Gradus, присвячених впливу пандемії COVID-19 на життя українців, під час торішнього локдауну різко зросла частка економічно неактивних чоловіків – з 11% до 24%. Частка економічно неактивних жінок теж зросла, але не так стрімко – з 29% до 35%.

Чому жінки та їх економічні права постраждали непропорційно більше, ніж чоловіки? Є кілька причин. По-перше, жінки частіше за чоловіків працюють у соціальних секторах, які найбільше програли від пандемії. По-друге, жінки частіше за чоловіків працевлаштовуються у неформальному секторі.

За оцінкою Центру макроекономічного моделювання KSE, попри те, що чоловіки більше постраждали в плані втрати роботи або заробітку, на жінок лягло істотне додаткове навантаження – адже більшість із них продовжили працювати, при цьому виконуючи ще більше домашніх обов'язків, у тому числі з догляду за дітьми.

Детальніше читайте в матеріалі WOMO