Система візуалізації для центру моніторингу

ПАТ "Запоріжсталь" - одне з найбільших промислових підприємств України, продукція якого широко відома і користується попитом у споживачів на внутрішньому ринку і в багатьох країнах світу. Спеціалізація комбінату - високоякісний сталевий г/к рулон, г/к лист, х/к лист, х/к рулон з вуглецевих і низьколегованих сталей, а також сталева стрічка, чорна жерсть, гнутий профіль. Основними споживачами продукції комбінату є виробники зварних труб, підприємства автомобільного, транспортного, сільськогосподарського машинобудування та виробники побутової техніки.

Передумови проекту

У комбінату "Запоріжсталь" є досвід впровадження інноваційних рішень. За короткий період реалізовано низку проектів, які наближають комбінат до підприємств світового рівня. Одним з основних інноваційних напрямків визначено автоматизацію виробництва, яку комбінат реалізовує вже кілька років. Вершиною "айсберга" є диспетчерська комбінату, в якій фахівці контролюють технологічні процеси підприємства в онлайн-режимі. Система візуалізації або, іншими словами, відеостіна служить важливим інструментом, необхідним для виконання функції моніторингу, відповідальність за яку несе головний диспетчер підприємства.

Склад рішення і отримані результати

Основним підрядником при реалізації проекту виступила компанія "ІТ-Інтегратор".

Реалізована відеостіна оснащена основними інженерними рішеннями, включаючи екран колективного користування (дисплеї виробництва Samsung), системи кондиціонування та електроживлення, комутаційне обладнання, кріплення компонентів і т.д. Одним з основних завдань проекту стала інтеграція даних системи АСУТП, відеоспостереження, web-даних на одному екрані в режимі реального часу.

Команді інтегратора вдалося задовольнити всі висунуті замовником вимоги до системи: реалізувати оперативний висновок інформації з будь-якої ділянки виробництва; забезпечити просте і надійне управління візуалізацією, а також роботу комплексу в безперервному режимі 24/7/365.

Відеотехнології і їх грамотне використання давно стали об'єктивною необхідністю для підприємства, яке прагне до сучасного рівня контролю технологічних процесів. В результаті комбінат "Запоріжсталь" отримав надійну систему, що відповідає актуальним інноваційним тенденціям, з широкими можливостями для її подальшого розвитку.

Друкована версія історії успіху