Київенерго крокує в ногу з прогресом

ПАТ "КИЇВЕНЕРГО" - унікальний енергокомплекс тепло електро централей, теплових і електромереж, налагоджувальних, ремонтно-будівельних, транспортних та інших підрозділів, які забезпечують столицю України електричною і тепловою енергією.

Щодня працювати в цілодобовому режимі і безперебійно надавати послуги населенню без вихідних і свят - справа не з легких. Міцність та надійність інфраструктури такої організації, як Київенерго, безпосередньо впливає на енергетичну безпекою столиці.

З кожним роком обмін потоками інформації тільки збільшується, трансформуючись з паперових "талмудів" в електронну взаємодію. Наявне пасивне мережеве обладнання в повній мірі перестало задовольняти потреби постійно розвиваючогося підприємства, що до того ж ускладнюється необхідністю створення нових робочих місць. Разом з тим, певна база обладнання вимагала заміни в силу виходу з ладу.

В з'язку з цим, для побудови сучасної і надійної структурованої кабельної системи (СКС) в офісних і технологічних приміщеннях ТЕЦ залучили експертну команду компанії "ІТ-Інтегратор", вважаючи її найсильнішим гравцем на ринку по даній спеціалізації.

Case study_версія для друку

Вивчивши потреби і опрацювавши завдання замовника, "ІТ-Інтегратор" взявся забезпечити прозорість роботи Київенерго в поєднанні з можливостями з'єднати в єдину систему безліч інформаційних сервісів різного призначення. Слід зазначити, що проектні роботи потрібно було виконати в умовах діючого підприємства і безпосередньої присутності персоналу, який, в тому числі, працює позмінно.

Відповідно до поставлених цілей, проектом була передбачена як модернізація існуючої СКС, так і побудова абсолютно нової інфраструктури за різними локаціях. При підготовці специфікації замовник зупинив свій вибір на компонентах провідних світових виробників Panduit, Conteg і DKC, покладаючись на їх надійність і відмовостійкість, а також гарантійну підтримку від інтегратора.

В ході проекту на об'єктах підприємства команда розробників реалізувала рішення СКС на основі кабельної системи Net-Key, яка складається з таких підсистем: магістральної - building backbone cable subsystem і горизонтальної - horizontal cabling subsystem.

Підіб'ємо кількісні підсумки проекту. Побудова і модернізація обчислювальних мереж була виконана в 6 адміністративних будівлях Київенерго, розташованих по всьому Києву. На об'єктах замовника було реалізовано: 500 портів СКС, прокладено 28 670 метрів кабелю UTP категорії 5е, 6 комутаційних шаф і 1300 метрів короба. Побудована система відповідає всім заявленим вимогам і міжнародним стандартам.

Завдяки багаторічному досвіду і напрацьованій експертизі проектна команда інтегратора виступила не тільки як підрядник, а й в ролі радника для замовника. Не випадково, оцінивши результати виконаного етапу робіт, компанія КИЇВЕНЕРГО прийняла рішення пролонгувати співпрацю з "ІТ-Інтегратор" в перспективі подальших проектів.

Олена Піцур, керівник проекту, компанія "ІТ-Інтегратор":

"Енергетика - одна з тих галузей, яка вимагає постійного контролю і, в той же час, відкритості до інновацій. Нова СКС неодмінно виконає покладене на неї завдання, ставши фундаментом для послідовного розвитку інфраструктури підприємства".

За результатами року журнал "Сети и бизнес" вибрав вищеописаний проект як найбільш успішну реалізацію СКС для енергетичного сектору за 2015 р