МАСЦО – місцева автоматизована система централізованого оповіщення, що складається з програмно-технічного комплексу рішень. Розробка системи завжди починається з грамотного проєктування та формування проєктно-кошторисної документації на будівництво такої системи в громаді.
“ІТ-Інтегратор” має практичний досвід власних розробок робочих проєктів МАСЦО для українських громад різного масштабу.
Сфери застосування систем оповіщення
- Цивільна оборона
- Антикризове управління
- Пожежно-рятувальні служби
- Промисловість
- Оперативні служби
В чому унікальність проєктування та побудови МАСЦО від “ІТ-Інтегратор”
- Відповідність чинному законодавству
- Повна незалежність від операторів мобільного зв’язку (на випадок перебоїв зі зв’язком, відмовою чи атаками на мобільні оператори тощо)
- Використання цифрового радіотелефонного інтерфейсу (MOTOTRBO, TETRA)
- Максимальне можливе територіальне покриття та охоплення критичних об’єктів громади шляхом застосування інноваційних комплексів технічних засобів
- Повна діагностика акустичного потоку інформації – автоматичне тестування всіх електронних сирен в запрограмований час з наданням результату
- Мінімальні ресурси замовника на підтримку та супровід роботи системи
- Можливості екологічного контролю параметрів навколишнього середовища (стан забруднення PM10 / PM2.5 / PM1.0)
- Енергонезалежність (оснащення базових станцій технологіями відновлювальної енергії)
- Резервування ліній зв’язку з максимальною диверсифікацією каналів передачі даних
- Широкі та прості можливості масштабування системи в перспективі
Виробники, рішення яких використовує “ІТ-Інтегратор” у своїх проєктах: Motorola Solutions, Digitex, Науково-виробниче підприємство “ОЗОН С” тощо.
Переважна більшість українських громад вже почала виконувати вимоги Постанови Кабінету Міністрів України (від 27 вересня 2017 р. № 733) Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту та Розпорядження КМУ (від 31 січня 2018 р. № 43-р) Про схвалення Концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій. Перш за все, розпочинаючи цей шлях з проєктування створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення територіальної громади на наявних закладах освіти, гуртожитках, лікарнях, будинках культури, торгівельних центрах, АЗС, об’єктах ДПРЗ ГУ ДСНС України та Національної поліції України, міській та селищних радах, а також відкритих територіях, площах, зонах відпочинку тощо.
Ці нормативні документи визначають порядок організації оповіщення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, органів управління і сил цивільного захисту та населення про загрозу та/або виникнення надзвичайних ситуацій, їх подальшого інформування з метою вжиття заходів безпеки, забезпечення зв’язком органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у разі загрози та/або виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, а також забезпечення функціонування апаратури і технічних засобів оповіщення та технічних засобів телекомунікацій.
Проблема, яка потребує розв’язання
Гарантоване і своєчасне оповіщення та інформування населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій є одним з найважливіших завдань центральних і місцевих органів виконавчої влади, для виконання якого повинна функціонувати ефективна система оповіщення.
Чинна система оповіщення створена в 70-80-х роках минулого століття за командно-сигнальним принципом в умовах глобального воєнного протистояння та орієнтована на доведення сигналів оповіщання лише в особливий період. На даний час така система оповіщення не відповідає сучасним вимогам.
Цікавить питання щодо проєктування системи оповіщення, розробки проєктно-кошторисної документації на будівництво системи МАСЦО: ціна, процедура, етапність проєкту, розробка плану дій саме для вашої громади – звертайтесь до фахівців “ІТ-Інтегратор”.